Sokoterapia – czy warto stosować i skąd czerpać wiedzę?

Sokoterapia – czy warto stosować i skąd czerpać wiedzę?

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, czy sokoterapia jest w stanie pomóc, a także czy zawsze można i warto ją stosować – serdecznie zapraszam do lektury niniejszego wpisu.

Obecnie żyjemy w świecie, w którym mamy do swojej dyspozycji zaawansowaną technologię i bardzo dobrze wykształconych lekarzy. Niestety wiele osób stale choruje na różne przewlekłe choroby. Głównym powodem tych chorób jest oczywiście dieta oraz tryb życia. Większość z nas wie, że jesteśmy tym co jemy i tym co pijemy, ale mimo to i tak większość z nas nie zwraca na to uwagę. Już od najmłodszych lat karmimy swój organizm różnego rodzaju fast foodami oraz innym niezdrowym jedzeniem, które rozwija w nas choroby.

Co więc zrobić, aby czuć się lepiej, aby dłużej cieszyć się zdrowiem? Odpowiedzią są soki z surowych warzyw i owoców.

sokoterapia

Jak odzyskać zdrowie i uniknąć chorób?

Obecnie jednym z najpopularniejszych dostępnych leków, które możemy sobie sami wyprodukować, są soki z surowych warzyw i owoców.

Świeże soki są idealnym wyborem dla osób, które pragną długo żyć, potrzebują zregenerować ciało i umysł po ciężkiej pracy, chcą oczyścić organizm oraz pomogą nam walczyć z szybkim tempem współczesnego życia, gdzie nie mamy czasu, aby zadbać o własne zdrowie.

Sokoterapia pozwala nam uniknąć przewlekłego zmęczenia, problemów z trawieniem, zapaleniem jelit, bólów głowy, migreny, chorób wątroby, zapalenia stawów, problemów ze skórą i włosami, różnego rodzaju infekcji, jak również przede wszystkim nadwagi.

Jak sokoterapia pomaga w walce o zdrowie?

Decydując się na picie codziennie przynajmniej jednej szklanki ze świeżo wyciśniętych soków i owoców, możemy liczyć na poprawę samopoczucia, wzmocnienie kości oraz włosów, czy też zdecydowanie poprawić naszą kondycję.

Sokoterapia pomoże nam również obniżyć cholesterol, walczyć z efektami szybkiego starzenia się naszej skóry, czy też całego organizmu, pomoże nam także leczyć kamienie nerkowe i wszelkiego rodzaju wrzody, obniżać ciśnienie we krwi, pomóc na bolące stawy, czy nawet walczyć rakiem.

soki

Jak przebiega program picia soków?

Program picia soków należy dostosować do wieku, płci oraz zapotrzebowania. Najprostszy program sokoterapii w przypadku osób początkujących polega na tym, by stopniowo włączać do diety soki. Na początek, kiedy dopiero zaczynamy przygodę z sokami, pijemy 2-3 soki na tydzień o łącznej pojemności 500 ml – 1 000 ml. Po dwóch tygodniach przechodzimy do drugiej fazy, gdzie pijemy już pięć soków tygodniowo i zwiększamy pojemność wypijanych soków do 2 000 – 3 000 ml. Po pięciu tygodniach przechodzimy do fazy trzeciej, gdzie wypijamy już co najmniej 7 soków na tydzień. Cały program picia soków składa się łącznie z trzech faz, które trwają około 9 tygodni. Picie soków nie jest substytutem zdrowej i zróżnicowanej diety!

Kto powinien zachować ostrożność przy stosowaniu sokoterapii?

Zanim zaczniemy stosować dietę składającą się z picia soku, ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw, powinniśmy wiedzieć, czy dieta jest przeznaczona dla nas. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży lub kobiety, które już karmią piersią, gdyż stosowanie sokoterapii powinno zacząć się dopiero po odstawieniu dziecka od piersi.

Ostrożność przy stosowaniu tej diety powinny również zachować osoby, które mają słaby układ odpornościowy, osoby starsze oraz osoby bardzo młode. Ludzie, którzy chorują na cukrzycę powinni najpierw skonsultować się z lekarzem, zanim zacznę stosować tę dietę, gdyż soki mogą zawierać bardzo niską lub bardzo wysoką zawartość cukru. Również wszystkie osoby, które zażywają stałe leki, powinny najpierw skonsultować się z lekarzem, aby wiedzieć czy mogą zastosować u siebie sokoterapię. Kolejnym przeciwwskazaniem są problemy z układem pokarmowym.

Podsumowując – polecamy wzbogacenie diety o przygotowane ze zdrowych, najlepiej własnoręcznie wyhodowanych, warzyw i owoców. Pamiętając o przeciwwskazaniach, sokoterapia może być znakomitym sposobem na poprawienie stanu zdrowia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *