Ziołolecznictwo – czystek jako sposób na oczyszczenie

Ziołolecznictwo – czystek jako sposób na oczyszczenie

Czystek, jak wskazuje nazwa, oczyszcza organizm człowieka. To zioło ma ogromną moc. Właściwości czystka pozwalają na jego działanie na kilku płaszczyznach, wpływając kompleksowo i niezwykle korzystnie na cały organizm.

Dwa w jednym: działanie i smak

Czystek to zioło, z którego można przyrządzić bardzo zdrowy, ale też smaczny napar, co dla wielu ludzi, zniechęconych do aromatu i smaku ziół, ma ogromne znaczenie. Czystek jest po prostu smaczny, a zatem pijąc napar z czystka, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – rozkoszować się jego kolorem i smakiem oraz równocześnie podejmować działania zmierzające do poprawy stanu zdrowia.

Nie od dziś wiadomo, że… – właściwości czystka

Właściwości czystka znane są od ponad dwóch tysięcy lat. Stosowany jako herbata, jako napar, ma bardzo korzystny wpływ na układ pokarmowy, poprawiając jego działanie. Znane jest również działanie przeciwmiażdżycowe czystka, a także pozytywny wpływ na poziom ciśnienia tętniczego krwi. Zioło pozwala wyłapać i usunąć z organizmu metale ciężkie, toksyny, a w dzisiejszych czasach właśnie nadmiar toksyn bywa przyczyną osłabienia organizmu i zapadania na wiele chorób.

właściwości czystka

Od wewnątrz i na zewnątrz

Właściwości czystka pozwalają na korzystanie z jego dobrodziejstw zarówno od wewnątrz organizmu jak i na zewnątrz. Z zioła można przygotować inhalacje, niezwykle pomocne przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Zioło będzie także świetne do płukania ust, jeżeli ktoś zmaga się z problemami z dziąsłami czy z nieprzyjemnym oddechem albo pragnie ochronić szkliwo. Stosowanie czystka jako płukanki do włosów pomaga uporać się z problemem łupieżu, a także poprawić stan skóry głowy. Ogólnie zioło to pomaga na szybsze gojenie się ran, jednak nie powinno być stosowane na rany otwarte, bez konsultacji z lekarzem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *